O společnosti Zdravé stádo

Firma Zdravé stádo s.r.o vznikla na konci roku 2015. V naší společnosti je našim hlavním cílem nabídnout chovatelům kvalitní služby především v chovech skotu. Náplní naší společnosti je výroba kvalitních krmiv a jednou z hlavních náplní je i paznehtářská činnost.

Image Description

Pravidelná péče o končetiny skotu byla dlouhou dobu v pozadí a stále se najdou chovy, kde se zdraví paznehtů bere na lehkou váhu. I když se v dnešní době již koná mnoho seminářů na toto téma, stále se potýkáme s nedostatkem kvalitních a odborně způsobilých paznehtářů. Nebylo ojedinělé ani to, že úprava paznehtů na farmách byla nutným zlem, a přinášela pro chovatele a zvířata spíše než užitek stres, ztráty množství mléka a neplánovanou brakaci zvířat.

Illustration
“Paznehtářskou činnost chápeme jako komplexní ucelenou službu.”

Naše mise

Při naší práci dbáme na komunikaci s chovatelem, ošetřujícím personálem a naším hlavním cílem je být přínosem pro farmu. Při vlastní úpravě paznehtů pracujeme se zvířaty tak, abychom nevytvářeli zbytečný stres, a vlastní úprava byla pro dojnici co nejvíce benefitní. Kvalitní paznehtářská činnost je v dnešní době nejen samotné broušení, ale představuje komplex pochodů – snížení stresu při nahánění a vlastní úpravě, komfortní fixace v paznehtářské kleci, odborně a správně provedená korekce a terapie, generování dat o stavu končetin. To vše je nezbytné k dosažení kvalitního výsledku.

Dnes s jistotou víme, že správná péče o paznehty má přímou souvislost na zlepšené hospodářské výsledky farem. Na základě studie víme, že komplexní veterinární péče vede k nárůstu produkce mléka až o 8 %.
STÁHNOUT PŘÍPADOVOU STUDII

Videoprezentace společnosti

Pro naši práci používáme vysoce kvalitní moderní technologie, které jsou bezpečné pro lidi i zvířata.